انتشار : 1397/10/20 بازدید : 477

تأسیس اولین انجمن صنفی سایر رده‌های دامپزشکی تحت عنوان «پیرا دامپزشکی» در تهران

با برگزاری نشست تأسیس و انتخاب اعضای هیئت مدیره در محل سازمان مرکزی نظام دامپزشکی، اولین انجمن صنفی سایر رده‌های دامپزشکی تحت عنوان «پیرا دامپزشکی» در تهران رسماً آغاز به کار کرد.

با برگزاری نشست تأسیس و انتخاب اعضای هیئت مدیره در محل سازمان مرکزی نظام دامپزشکی، اولین انجمن صنفی سایر رده‌های دامپزشکی تحت عنوان «پیرا دامپزشکی» در تهران رسماً آغاز به کار کرد.

در ابتدای این نشست که عصر روز چهارشنبه 12 دی‌ماه با حضور 33 نفر از اعضای سایر رده‌های دامپزشکی در محل سالن جلسات سازمان نظام دامپزشکی برگزار شد؛ دکتر بهمن جاوید لامعی معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی این سازمان ضمن اعلام خرسندی از تشکیل انجمن صنفی سایر رده‌های دامپزشکی در تهران، بر نقش‌آفرینی و جایگاه ویژه همکاران سایر رده در بخش‌های گوناگون حوزه دامپزشکی کشور تأکید کرد.

وی با اشاره به خیل عظیم اعضای سایر رده دامپزشکی عضو سازمان نظام دامپزشکی گفت: امروزه جایگاه پر رنگ همکاران سایر رده دامپزشکی به خصوص به عنوان ناظرین بهداشتی در کنار همکاران مسئولین فنی در حفظ و امنیت سلامت و بهداشت عمومی جامعه بر کسی پوشیده نیست و امید است در آینده نزدیک شاهد افزایش نقش‌ و حضور این عزیزان در عرصه‌های مختلف دامپزشکی باشیم.

دکتر لامعی توجه ویژه به انجمن‌ها و نهادهای صنفی دامپزشکی را از جمله سیاست‌های سازمان نظام دامپزشکی برشمرد و افزود: بی شک رشد، پویایی و ارتقاء نقش و جایگاه آنان به عنوان همراه در کنار سازمان نظام دامپزشکی در حفظ حقوق و منافع قانونی اعضا و همکاران مفید و سودمند خواهد بود.

در ادامه این نشست اساسنامه تشکیل انجمن صنفی تحت عنوان «پیرا دامپزشکی» به تائید حاضرین رسید، سپس با برگزاری انتخابات اعضای هیئت مدیره شامل آقاي رضا حسني فراهاني به عنوان رئيس،آقاي مسعود شعاع با عنوان نايب رئيس، خانم زهرا قليچ خاني با عنوان دبير و آقاي مهدي عليزاده با عنوان خزانه دار و خانم فاطمه برزویی به عنوان عضو هیئت مدیره به مدت ۴ سال تعیین شدند.